Pieczątka firmy jednoosobowej, jakie dane powinna mieć?

pieczątki firmowe średnie odbicia

Dziś pieczątka firmy jednoosobowej oficjalnie nie jest wymagana do prowadzenia działalności gospodarczej. Jednakże praktycznie znacząco ułatwia ona obsługę dokumentów przedsiębiorstwa, a także nadeje firmie profesjonalny wizerunek. Dlatego też, warto posiadać pieczątkę firmową, aby ułatwić sobie codzienną pracę oraz w prosty sposób wyróżniać swoją rzetelność.

Pieczątka firmy jednoosobowej – kiedy jest przydatna?

pieczątki wagraf polan 4

Pieczątka dla firmy JDG staje się niezastąpiona, gdy dane firmy muszą znajdować się ściśle określonym miejscu danej dokumentacji. Z reguły są to na przykład dokumenty rachunkowe, deklaracje składane do Urzędu Skarbowego lub dokumenty potwierdzające transakcje. Taką pieczątkę można również z powodzeniem używać na eventach biznesowych, gdzie wymagana jest szybka i prosta wymiana kontaktów firmowych. Pieczątka firmowa sprawdzi się zawsze tam, gdzie wymagane jest przekazanie oraz potwierdzenie danych firmowych. 

Jakie obowiązkowe dane muszą się znaleźć na pieczątce firmy?

pieczątka wagraf b2

Na pieczątce firmy jednoosobowej powinny się znaleźć: nazwa firmy, imię i nazwisko właściciela oraz dane adresowe firmy. Ponad to niezbędne jest również zawarcie numeru NIP, natomiast obecnie nie jest już wymagane umieszczanie na pieczątce numeru REGON.

Dziś standardem staje się również zawarcie na pieczątce danych kontatkowych takich jak: numer telefonu oraz adres e-mail, co usprawnia kontakt z firmą. Dobrą praktyką jest również umieszczenie na pieczątkach firmowych loga firmowego,a także danych, zwierających adres strony internetowej.

Jaki rodzaj pieczątki sprawdzi się najlepiej dla mikroprzedsiębiorcy?

colop c 30 pro

Dziś ręczne stemple drewniane stanowią raczej stylowy retro gadżet, który posiadania jedynie funkcje dekoracyjną. Można je jednak takzę wykorzystać do znakowania opakowań firmowych. Dzięki temu uzyskają one funkcję taniej i skutecznej reklamy.

Pieczątki automatyczne są z kolei funkcjonalne i praktyczne w użyciu. Czołowi producenci stempli (Colop, Trodat czy Wagraf) oferują w swojej ofercie dużą liczbę kształtów i rozmiarów pieczątek, wśród których każdy może znaleźć pieczęć dla siebie. Mniejsze pieczątki idealnie nadają się do projektów z małą liczbą danych. Większe stemple będą niewątpliwie bardziej czytelne dla pieczątek z dodatkowymi informacjami, takimi jak numer firmowego telefonu, adres strony internetowej lub adres e-mail.

Pieczątka firmy jednoosobowej od Taniestemplowanie.pl

pieczątki colop iq 10

Wychodzimy naszym klientom na przeciw i udostępniamy wygodny kreator pieczątek. Wystarczy, że rozmiar, kolor oboudowy oraz tuszu pieczątki, a następnie wpiszesz dane, które mają znaleźć się na stemplu. Nie wiesz, jak powinna wyglądać odbicie Twojej pieczątki ? To nic, wystarczy, że wybierzesz jeden z gotowych projektów pieczątki lub poprosisz nas o indywidualny projekt, wtedy my zajmiemy się resztą!