Pieczątka Incognito – efektywna i łatwa ochrona danych osobowych.

Pieczątka Incognito – chroń skutecznie i w łatwt sposób  dane osobowe.

Dokumenty o charakterze służbowym lub urzędowym często zawierają poufne dane – takie, które nie powinny trafić w ręce osób nieuprawnionych. Nawet jeśli przestają być ważne lub nie wymagają już przechowywania, to nie oznacza, że można je po prostu wyrzucić do kosza na śmieci. Aby zapewnić poufność danych, można skorzystać z pieczątki do ochrony informacji osobowych. . Sprawdź, czym jest pieczątka „incognito” i jak z niej skorzystać.

pieczątka incognito

Pieczątka incognito – co o niej powinienieś wiedzieć?

Pieczątka incognito przyjmuje postać typowego urządzenia do wyginania oraz posiada wygląd standardowej pieczątki firmowej lub personalnej. Jej tajemnica leży w specjalnej płycie stemplującej, na której znajduje się wyjątkowy zestaw znaków. Wystarczy umieścić tę pieczątkę na dokumencie zawierającym poufne informacje i odbić wzór na arkuszu papieru, aby wszystkie dane zostały skutecznie zakryte i nieczytelne.

pieczątka incognito 2


Pieczątka incognito chroni różnego rodzaju dokumenty i dane, takie jak:

 • faktury,
 • wydrukowane e-maile,
 • listy i notatki,
 • wyciągi bankowe,
 • firmowe dokumenty
 • numery PIN,
 •  dane osobowe
 •  i wiele innych.
  Jeśli potrzebujesz pieczątkę incognito do wykorzystania w biurze, możesz ją zamówić naszym sklepie internetowym. 

Po co jest mi potrzebna pieczątka Incognito?

Wszelkie wskazówki, starodawne umowy, oficjalna korespondencja, koperty z danymi adresowymi lub dowolne dokumenty, które zawierają poufne informacje, powinny być zniszczone przed wyrzuceniem lub odpowiednio zabezpieczone. Usunięcie takich druków, na przykład z danymi tożsamościowymi, może zostać uznane za naruszenie przepisów. Nawet jeśli nie ma takich przepisów, to na pewno nie jest to bezpieczne postępowanie.

pieczatki incognito

Aby zapewnić poufność informacji na dokumentach przeznaczonych do destrukcji, można wypróbować poniższe strategie:

 • Niszczarkę do papieru, która tnie kartki na wąskie paski. Niszczarki są jednak drogimi urządzeniami, które dodatkowo zajmują dużo miejsca w biurze. 
 • Pieczątkę incognito,  która jest o wiele bardziej praktyczna i tańsza od niszczarki, jednocześnie umożliwiająca z łatwością ukrycie wybranej treści znajdującej się na dokumencie, liście lub kopercie. 

Pomimo posiadania urządzenia do rozcierania papieru, można dodatkowo chronić informacje na dokumentach, zaczynając od użycia pieczątki incognito, a następnie korzystając z niszczarki.

Ostrożnie! Informacje, które identyfikują osobę fizyczną lub wskazują na podmiot gospodarczy, są istotne. Aby je zbierać i wykorzystywać, konieczne jest uzyskanie zgody od osoby, do której te informacje się odnoszą. Jeżeli ktoś gromadzi Twoje dane lub korzysta z nich bez Twojej zgody, masz prawo zażądać natychmiastowego zaprzestania tych działań. Zgodnie z przepisami RODO, każdemu przysługuje prawo do ochrony swoich danych osobowych. Jeżeli prowadzisz firmę i w jakikolwiek sposób gromadzisz oraz wykorzystujesz dane osobowe innych osób, jesteś zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo tych danych.

Używanie pieczątki niejawnej jest znacznie łatwiejsze, szybsze i bardziej efektywne niż na przykład usuwanie danych za pomocą długopisu lub markera. Dodatkowo, zakup takiej pieczątki jest dużo tańszy niż zakup niszczarki do papieru.