Pieczątki do skóry ludzkiej

Pieczątki jako element zabawy.

 Koncentrujemy się przede wszystkim na powiązaniu pieczątek z dokumentami, fakturami, listami, urzędami… Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do tego! Stemple odgrywają również ważną rolę w bardziej rozrywkowych okolicznościach. Są używane w klubach, dyskotekach, restauracjach, salach zabaw dla dzieci i innych miejscach, gdzie gościom wykonywane są odbicia na rękach.

Brzmi wesoło i radośnie? Oczywiście, bo to wspaniała zabawa! 

Wybierając ją, należy jednak mieć na uwadze bezpieczeństwo oraz wybierać artykuły, które są bezpieczne dla epidermy człowieka. Pieczęcie są przede wszystkim utożsamiane z dokumentami, rachunkami, korespondencją, biurami… Ale ich zastosowanie nie ogranicza się tylko do tego!

Odgrywająca również ważną funkcję w bardziej zabawowych okazjach jest wykorzystywanie pieczątek. Stosuje się je w przedszkolach, żłobkach oraz klubach, dyskotekach i innych miejscach, gdzie nakłada się je na ręce przybyłych gości.

Czy to nie brzmi jak wspaniała forma rozrywki? Oczywiście! Jednak, w trakcie korzystania z niej, koniecznie należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i używać produktów, które nie stanowią zagrożenia dla skóry człowieka.

tusz do pieczątek colop

Pieczątki do znakowania skóry

W naszych wskazówkach wiele razy zauważyliśmy, że pieczątka posiada wiele różnych zastosowań – w biurze, przychodni, urzędzie, dziale księgowym, szkole, sklepie, domu, kawiarni… Moglibyśmy wskazywać jeszcze wiele innych miejsc.
Przedstawiamy metody używania stempli na papierze, tkaninach, metalu, drewnie, a nawet na żywności. Dzisiaj chcemy pójść o krok dalej i zaprezentować Ci produkty do tworzenia odbić na skórze człowieka.
Jakie są potrzebne rzeczy, aby bezpiecznie stemplować ciało?

Z pewnością potrzebna jest właściwa pieczątka i atrament, który nie powoduje podrażnień skóry, nie wywołuje reakcji alergicznych i łatwo się zdejmuje. Jednocześnie atrament powinien być odporny na pot i delikatne tarcie.

Takim produktem jest np. standardowy tusz na bazie wody firmy Colop, który łatwo zmyć i nie podrażnia skóry.

Uwaga!  Mimo faktu, że nadal istnieją miejsca, takie jak imprezy masowe, koncerty, dyskoteki i festiwale, gdzie skóra uczestników jest nadal ozdabiana tradycyjną pieczątką i zwykłym tuszem, zdecydowanie odradzamy korzystanie z tego rodzaju praktyk. Nie eksponuj zdrowia i komfortu swoich klientów, zwłaszcza jeśli zajmujesz się dziećmi. 

tusz do pieczątek colop

Jakie jeszcze tusze nadają się do skóry ludzkiej?

Firma Colop oferuje różnorodne specjalistyczne produkty, w tym tusz wodny Noris 117 UV, który jest specjalnie przeznaczony do stosowania na skórze człowieka. Jest to jedno z niewielu dostępnych na rynku produktów dedykowanych do tego zastosowania. Producent zapewnia, że tusz można używać na ciele, ale tylko na zewnętrznej części skóry.

Tak samo jak w większości podobnych produktów, należy unikać kontaktu z oczami lub błonami śluzowymi. W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom, tusz powinien być używany tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

Aby upewnić się, czy tusz nie wywoła alergicznej odpowiedzi u ciebie lub twojego dziecka, przeprowadź test alergiczny i/ lub skonsultuj się z lekarzem odnośnie tego.

tusz do pieczątek colop turkusowy

Kolorowe pieczątki na skórze

Prezentowany w naszym asortymencie tusz dedykowany do ludzkiej skóry umożliwia tworzenie wyrazistych odbić. Wystarczy tylko wybrać ulubiony kolor i użyć go w wybranej pieczątce. Istnieje opcja doboru zarówno tradycyjnej pieczątki ręcznej (np. wykonanej z drewna), jak i wygodnej automatycznej pieczątki z wbudowanym tuszem.

Ciekawą możliwością jest malowanie obrazów na skórze za pomocą farby UV, która emituje światło pod wpływem światła UV. Często tego rodzaju działania podejmują organizatorzy prywatnych imprez.

Jak należy usunąć pieczątkę z ciała?

Jeżeli wykonasz odbicie przy pomocy farby na skórze człowieka, łatwo będzie ją można usunąć poprzez zastosowanie wody z mydłem.

Kiedy zauważysz niepokojące objawy alergiczne lub reakcję skórną, pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem. Nie zapominaj, że jeśli dostrzeżesz jakiekolwiek niepokojące objawy alergiczne lub reakcję skórną, powinieneś skonsultować się z lekarzem.