PIECZĄTKA Z PODPISEM czyli popularna faksymila

Pieczątka z podpisem

Pieczątka z podpisem potocznie nazywana stemplem faksymila, stosowana jest małych firmach jak i dużych korporacjach. Jest to bardzo praktyczna pieczątka. Możemy dzięki niej dosłownie w chwilę „podpisać” umowę z kontrahentem lub pozostałe dokumenty firmowe, które wymagają podpisu. Pieczątkę z podpisem można wykorzystać do zawarcia umowy cywilnoprawnej lub potwierdzenia pism urzędowych o mniej istotnym znaczeniu. Faksymila rewelacyjnie się sprawdzi również przy masoej korespondencji wysyłanej do klientów.

Pieczątka z podpisem – kto może ją stosować?

Przepisy polskiego prawa mówią, iż dla zawarcia danej umowy wymagana jest forma pisemna, to taki dokument należy podpisać własnoręcznie. W tym przypadku nie możemy niestety użyć pieczątki faksymila. Część spraw możemy jednak załatwić używając pieczątki z podpisem w momencie zawarcia umowy lub potwierdzenia dokumentów, takich jak m.in.:

  • papiery wartościowe na okaziciela,
  • dokumenty akcji.

Faksymila może być bardzo praktyczna w trakcie akcji marketingowych, podczas przygotowania ofert wysyłanych do kontrahentów. Własnoręczne podpisywanie każdej oferty trwałoby sporo czasu, natomiast zwykłe ksero nie wygląda już dobrze. W takich momentach pieczątki z podpisem są niezastąpione. Nadają wysyłanej korespondencji indywidualny charakter, który większość adresatów odbierze pozytywnie.

Pieczątki z podpisem jaki model wybrać?

Trodat 4910

W zależności od tego jak duży jest podpis danej osoby, zależne jest jakie pieczątki będziemy musieli wybrać. Często wystarczą pieczątki imienne o wielkości odbicia 13×36 mm, może jednak się okazaź, iż niezbędnę będą pieczątki firmowe o rozmiarach 16×46 mm lub 21×56 mm.

Pieczątka z podpisem – co potrzebujemy aby ją wykonać?

Aby pieczątka z podpisem była poprawnie wykonana, należy wykonać skan w wysokiej rozdzielczości własnego podpisu. Podpis najlepiej wykonać czarnym lub niebieskim cienkopisem. Taki podpis możesz wgrać jako plik przy zamawianiu pieczątki lub jeśli wolisz wyślij go do nas przy pomocy maila. Nasi specjaliści odpowiednio obrobią przesłany plik, dzięki czemu w szybkim terminie otrzymasz od nas gotową pieczątkę.

Pieczątka z podpisem – jak powinna wyglądać?

Faksymila może być przygotowana na parę sposobów. Wzór zależy od Twoich wymagań, a także poczucia estetyki. Możesz wybrać treść z imieniem i nazwiskiem oraz parafką lub sam podpis. Możemy taką pieczątkę przygotować w dwóch kolorach – przez co będzie ona posiadać bardzo zbliżony wygląd do oryginału.