Sprawny przepływ dokumentów w firmie? Podpowiadamy jak.

pieczątka colop compact pro zielona

Pomimo, iż obecnie mamy do wyboru szereg nowinek technologicznych w sferze cyfrowego obiegu dokumentacji, to wersja papierowa jest nadal używanym nośnikiem danych w wielu firmach. W celu usprawnienia wewnętrznej wymiany inforamacji, warto pomyśleć o wyposażeniu firmy w specjalne pieczątki. Które modele będą najbardziej odpowiednie?

pieczątki shiny

Pieczątka pocztowa czyli Taxe percue.

Firmy, w których charakterystyka pracy związana jest z wysyłaniem dużej liczby pism, zazwyczaj decydują się na podpisanie z Pocztą Polską umowy, która ułatiwa nadawanie korespondencji i jej koszt nadania. Opłaty pocztowej dokonuje się w formie zaliczki (określona przedpłaty) lub na podstawie Pre-Paid, czyli opłaty z dołu (na przykład wykupując określoną liczbę przesyłek).

wzór pieczątki opłata pobrana taxe percue

W tym schemacie współpracy, nadawca umieszcza własną pieczątkę pocztową z treścią „OPŁATA POBRANA TAXE PERCUE – POLOGNE umowa z Pocztą Polską S.A. ID nr…”. W momencie gdy list nie będzie stemplowany przez sam urząd, pieczątka pocztowa firmy powinna posidać treść „PRZESYŁKA NIESTEMPLOWANA OPŁATA POBRANA umowa z Pocztą Polską S.A. ID nr … nadano w… dnia …”.

pieczątka shiny 842

Jak można zakupić wspomnianą pieczątkę pocztową dla swojego przedsiębiorstwa? Wystarczy, że skorzystasz z usług Taniestemplowanie.pl i wybierzesz pieczątkę, co najmniej o wielkości pieczątki firmowej małej. Należy pamiętać, iż jeśli Twoja firma korzysta również z datownika, jego odbice nie może znajdować się w tym samym miejscu co pieczątka pocztowa.

Pieczątki imienne

Integralny wyróżnik na przykład kadry kierowniczej, zwłaszcza przy rozpowszechnianiu informacji wewnętrznych. Pieczątki imienne z podpisem sprawiają, iż dokumenty stają się wiarygodne i tworzą spójną komunikację w wewnątrz przedsiębiorstwa.

pieczątki imienne colop

Pieczątki Datowniki

W momencie gdy dział kadr i płac w Twojej firmie mierzy się z natłokiem wpływających i wychodzących dokumentów, warto pomyśleć o wyposażeniu go w pieczątki datowniki, które znacząco usprawnią wprowadzenie pism w wewnętrzny obieg firmowy i nanoszenie na nie odpowiednich adnotacji.

Pieczątki firmowe

W sytuacji dokumentów, które nadawane są w imieniu całej korporacji, należy zadbać o stosowną pieczątkę firmową. Możemy umieścić na niej niezbęde informacje firmowe oraz dane dodatkowe takie jak informacje kontaktowe lub logo firmowe, stanowiące ważny element komunikacji brandowej.

pieczątki trodat printy

Które branże powinny zainwestować w takie pieczątki?

Szeroka paleta pieczątek w swoim wyposażeniu, to istotne elementy dla wielu instytucji państwowych oraz przedsiębiorstw, w których pracownicy mają doczynienia z duża ilościa pism i dokumentów. Do takich takich organizacji możemy zaliczyć m.in.:

  • instytucje kultury (np. biblioteki, domy kultury),
  • urzędy miejskie,
  • biura notarialne i księgowe.
  • punkty serwisowe i kontroli jakości (adnotacja specjalisty, przeprowadzającego naprawę),
pieczątka colop expert 3900

Taniestemplowanie.pl – pieczątki, jakich potrzebujesz

taniestemplowanie logo

W naszej bogatej ofercie znajdziesz dużą ilość pieczątek o różnych kształtach i wielkościach odbicia. Na stronie Taniestemplowanie.pl znajdziesz pieczątki o rozmiarze od 2 do nawet 14 linii tekstu, które świetnie sprawdzą się przy oficjalnych pismach urzędowych, jak i do wewnętrznej komunikacji w firmie . Już dziś zapewnj dobrą prezencję swojeh firmy i wybierz pieczątki najwyższej jakości, dzięki którym uzyskasz jednolitą, efektywną komunikację wizerunkową.