Jakie dane powinny znajdować się na pieczątce radcy prawnego?

Dziś powszechnie uważa się, iż dzięki ciągle rozwijającej się technologii pieczątki nie są już tak potrzebne. Jest to duży błąd, ponieważ, mimo, iż coraz większą ilość spraw urzędowych możemy już załatwić bez opieczętowania dokumentu (składając go elektronicznie lub korzystając z podpisu kwalifikowanego), pieczątki wciąż są istotnym elementem pisma, który stanowi jego dowod autentyczności. Dziś przyjrzymy się grupie zawodowej, jaką stanowią radcy prawni oraz podpowiemy w jakie rodzaje pieczątek powinni się oni zaopatrzyć.

pieczątki colop compact pro

Pieczątka zależa od zakresu obowiązków – radca prawny.

Radca prawny to stosunkowo nowy zawód, który zaczął obowiązywać w latach 60. XX wieku. W tamtym czasie radcy prawni  świadcyli głównie usługi prawne dla banków i spółek skarbu państwa. Dziś aby zostać Radcą Prawnym należy ukończyć studia magisterskie na kierunku prawa i obronić dyplom. Po ukończeniu studiów na tym kierunku oraz uzyskaniu pozytywnej oceny z egzaminu, radca może udzielać porad i opinii prawnych,które stanowić będą zastępstwo prawne i procesowe. Obecnie radcowie prawni mogą czy występować również w charakterze pełnomocnika bądź obrońcy.

Podstawą wykonywania zawodu tego zawodu jest ustawa o radcach prawnych z dnia 6 lipca 1982 r. (Dz.U. Nr 19, poz. 145 z późn. zm.). Warrte podkreślenia jest to, że w związku z przeprowadzoną w lipcu 2015 roku zmianie prawa, radcowie i adwokaci legitymują się takimi samymi uprawnieniami do wykonywania swoich zawodów. Oznacza to, iż  powyższe grupy różnią się już praktycznie jedynie nazwą i przynależnością do innych związków zawodowych.

Pieczątka radcy prawnego – Jaką wybrać?

Dziś wiele rodzajów pieczątek moze znacząco ułatwić pracę radcy. Aby mogli oni sprawnie funkcjonować często w kancelariach znajdują się sekretariaty. Ich pracownicy często korzystają z wielu pieczątek, takich jak chociażby pieczątki datowniki czy pieczątki tabelaryczne. Przedstawiamy najbardziej praktyczne  pieczątki radcy prawnego, które powinny się znajdować w każdej Kancelarii Radców Prawnych.

pieczątka trodat 4911

Pieczątka za zgodność z oryginałem

Radca prawny używa podczas w swojej pracy ogromnej ilości dokumentów. Sprawia to, iż musi on przygotować dużą ilość kopii dokumentacji, która z reguły oznacza się za pomocą pieczątki za zgodność z oryginałem. Dzięki takiej pieczątce uwiarygadnia się daną kopię dokumentu i można ją włączyć ją w akta danej sprawy.

Pieczątka imienna

Na imiennej pieczątce radcy prawnego można umieścić nie tylko jego dane osobowe, lecz także  numer prawa wykonywania zawodu. Taka pieczątka budzi zaufanie oraz wyraża o profesjonalizm radcy.

pieczątki imienne colop

Małe Pieczątki – Kopia, Odpis.

Pełnią one podobną funkcję jak pieczątka za zgodność z oryginałem. W zależności od treści pieczątki stosuje się kolory tuszu stempla takie jak na przykład niebieski ,zielony lub czerwony.

Pieczątki Datowniki – oznacz datę swojego dokumentu.

Dzięki tym stemplom można w łatwy sposób oznaczyć datę wlywu lub utworzenia dokumentu.

pieczątka datownik shiny s 827d

Pieczątka firmowa

Stempel, bez któego nie obejdzie się żaden przedsiębiorca, niezależnie od wielkości firmy oraz zakresu usług jakie prowadzi. Pieczątki firmowe stosuje się przy oznaczaniu dokumentów firmowych, umów, orazpism wewnętrznych czy informacji dla pracowników, dzięki czemu są one niezbędną pieczątką każdej organizacji.

pieczątki colop

Potrzebujesz fachowej porady? Skontaktuj się z naszymi specjalistami

Nie jaki model pieczątki wybrać? Która najlepiej sprawdzi się jako pieczątka radcy prawnego? Wymagasz stempli najwyższej jakości? W naszej ofercie znajdziesz dużą ilość pieczątek światowych producentów, dzięki czemu łatwo wybierzesz opcję, która będzie spełniała Twoje wymagania.